Datum a čas

Dnes je pondělí, 21. 8. 2017, 2:56:16

Svátek

Svátek má Johana

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Jsou-li v srpnu hory kalný, budou v zimě mrazy valný.

Pranostika na akt. den

Na svatého Samuele mlynář novou mouku mele.

Czech POINT

czech point
K dispozici na našem obecním úřadě.

mojeID na našich stránkách!

Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany Horní Vsi. Více informací naleznete zde.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Představitelé v Horní Vsi

Až do roku 1848 byl rychtář ustanovován vrchností a jemu k ruce byli vrchností jmenováni dva konšelé. První zmínka o rychtářovi je z roku 1565, kdy od 1. ledna byl jmenován rychtářem Václav Náčelník, mlynář, pravděpodobně na panském mlýně, v místech, kde je dnes č.p. 61.
Další časové údaje jsou přibližné:

1700 - 1718 Ondřej Urbánek č.p. 21 ?
1718 - 1742 Josef Doležal č.p. 5?
1742 - 1754 Jakub Lisa č.p. 16?
1754 - 1761 Vít Kolář č.p. 18?
1761 - 1778 Tomáš Kolář č.p. 18?
1778 - 1792 Tomáš Staněk ?
1792 - 1799 ? ?
1799 - 1828 Matěj Doležal Vítů č.p. 5
1828 - 1848 Martin Fexa č.p. 12?

 

Od roku 1849 byl starosta volen:

1849 zvolen Josef Porák č.p. 32
1861 zvolen Václav Fexa č.p. 12
1865 zvolen Václav Kapoun č.p. 22
1873 zvolen Jan Hejda č.p. 29
1876 zvolen Antonín Makovička č.p. 3
1880 zvolen Jan Novák č.p. 19
1883 zvolen Václav Tůma č.p. 25
1886 zvolen Jan Novák č.p. 19
1889 zvolen Josef Porák č.p. 32

 

Až do roku 1898 bylo 9 členů výboru. Od roku 1899 bylo 12 členů výboru, protože stoupl počet poplatníků přes 100.

1892 zvolen Josef Porák č.p. 32
1896 zvolen Toník Kapoun č.p. 22
1899 zvolen Josef Kapoun č.p. 10
1902 zvolen Jan Brada č.p. 5
1905 zvolen F. Makovička č.p. 29
1911 zvolen Jan Hejda č.p. 4
1919 zvolen Václav Parkan č.p. 80
1923 zvolen František Brada č.p. 5
1931 zvolen František Jahoda č.p. 17
1938 zvolen Rudolf Makovička č.p. 57

 

Od roku 1945 byl volen předseda MNV:

od 6.5.1945 Rudolf Makovička č.p. 57
od 13.11.1945 Petr Venkrbec č.p. 33
od 1.5.1946 Rudolf Hejda č.p. 4
od 5.7.1946 Josef Kapoun č.p. 109
od 16.5.1950 František Němec č.p. 43
od 28.10.1950 František Tůma č.p. 68
od 15.7.1952 Ladislav Vlček č.p. 15
od 16.5.1954 Josef Doležal č.p. 51
od 24.6.1960 K. Makovička č.p. 64
od 15.12.1971 František Švehla č.p. 56
od 10.12.1976 František Švehla č.p. 56

 

Od 1.7.1980 sloučení obce k Horní Cerekvi, byl volen předseda občanského výboru (OV):

od 1.7.1980 František Švehla (zvolen 19.6) č.p. 56
od 14.10.1981 František Švehla č.p. 56
od 15.9.1986 Josef Kapoun č.p. 127
13.6.1990 předsedou MNV Karel Bártů č.p. 53

  

1.7.1990 dochází opět k osamostatnění obce Horní Ves. 10.12.1990 byl po 45 letech volen starosta.

od 10.12.1990 Karel Bártů č.p. 53
od 2.12.1990 Karel Bártů č.p. 53
od 28.11.1998 Karel Bártů č.p. 53
od 2002 Karel Bártů č.p. 53
od 2006 Karel Bártů č.p. 53

 

6.10.2007 dlouholetý starosta zemřel, a proto bylo nutné ze stávajícího zastupitelstva zvolit starostu nového. Tím byl 8.11.2007 zvolen Pavel Pilát, č.p. 104.